20xx.pl

Kalendarium Wydarzeń XXI Wieku w Polsce i na Świecie

20xx.pl

Kanada. Akt islamskiego napastnika w Edmonton

Jak podaje kanadyjska policja, napastnik  staranował samochodem i pchnął nożem policjanta, następnie poruszając się innym pojazdem potrącił cztery osoby. Policja potwierdza, że prowadzi dochodzenie w sprawie “aktów terroryzmu”. Media informują, że na przednim siedzeniu samochodu, którym się poruszał, znajdowała się flaga tzw. Państwa Islamskiego. Nikt nie zginął.

Poszkodowanych przewieziono w związku z doznanymi obrażeniami do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Komunikat wydany przez policję w Edmonton głosi, iż uważa się, że 30-letni sprawca działał sam, ale dochodzenie jest dopiero na wstępnym etapie.

Terrorysta poruszając się samochodem osobowym marki Chevrolet Malibu najpierw uderzył w policjanta, forusjąc zaporę. Funkcjonariusz w wyniku uderzenia przeleciał 5 metrów w powietrzu i spadł na radiowóz. Wówczas napastnik wyskoczył ze swojego pojazdu i zadał cios nożem policjantowi po czym uciekł. Następnie, wieczorem, został zauważony, gdy poruszał się wynajętą ciężarówką. Policja rozpoczęła pościg. Napastnik wiedząc, że jest ścigany umyślnie potrącił 4 przechodniów, zanim doprowadził do przewrócenia się ciężarówki i został aresztowany.