Szwecja. Osobom starszym zamiast leków podaje się koktail który je uśmierca.

W czasie ogólnoświatowej “pandemii” koronawirusa COVID-19 są kraje w Europie, które zamiast leczyć chorych uśmiercają ich w świetle prawa. Z ponurych doniesień napływających ze Szwecji opublikowanych przez dziennik “Dagens Nyheter” okazuje się, że istnieje odgórne zalecenie szwedzkiego rządu dotyczące postępowania z pacjentami u schyłku życia.

Osobom starszym przebywającym w domach opieki społecznej zamiast leków na COVID-19 bądź inne choroby układu oddechowego czy odpornościowego podaje się rutynowo specjalny koktajl na bazie morfiny, haldolu oraz midazolamu, które hamują oddychanie. Poproszony o opinię w tej sprawie prof. geriatrii Yngve Gustafson ocenił jednoznacznie, że praktyka taka to nic innego jak eutanazja.

Wcześniej o przeprowadzanych eutanazjach bez zgody pacjenta oraz oczywiście powszechnie stosowanej eutanazji za zgodą pacjenta, można było słyszeć w innych postępowych krajach Europy, jak np. Belgii czy Holandii, które prowadzą taką eksterminację swoich obywateli już od lat. Dodatkowo od pewnego czasu prowadzą sprawną politykę reklamową zachęcającą obywateli innych krajów Europy do odwiedzenia ich klinik eutanazji w celu wykonania legalnej, zgodnej z prawej, egzekucji na życzenie. Do tych nowatorskich i postępowych krajów właśnie oficjalnie dołączyła Szwecja.