Dr Robert Epstein przestrzega przed korzystaniem z usług Google i innych technologicznych korporacji

Amerykański ekspert dr Robert Epstein, zeznając przed Kongresem USA w sprawie inwigilacji użytkowników prowadzonej przez światowych korporacyjnych gigantów takich jak Google, Youtube, Microsoft ostrzega przed korzystaniem z ich usług. A samo Google uznaje za szczególnie agresywne narzędzie szpiegowskie, finansowane przez amerykańskie służby takie jak choćby CIA.

Zwłaszcza należy unikać urządzeń takich jak Google Home czy inne podobne, które instalowane są w prywatnych domach, a podłączone do sieci internetowej cały czas podsłuchują i wysyłają informacje do central o których tak naprawdę nic nie wiadomo i nie ma nad nimi żadnej kontroli.

Nie zaleca się także stosowania przeglądarki Google Chrome, należałoby także zaprzestać korzystania z Gmaila (który potrafi rozkodowywać zaszyfrowane dokumenty PDF i inne dokumenty, które są przechowywane przez nieświadomych tego faktu użytkowników na zdalnych serwerach Google’a). Niebezpieczny także jest system Android, który stale inwigiluje dodatkowo potrafi przejść w tryb on-line bez pytania użytkownika o zgodę i wysłać do centrali pewne informacje.

Ekspert także zwraca uwagę, że korzystając z usług Google wyrażamy jednocześnie zgodę na śledzenie.