Kto jest kim w administracji Joe Bidena

Lista kilku najważniejszych urzędów obsadzonych ludźmi nowo wybranego prezydenta USA Joe Bidena.

Prokurator Generalny: Merrick Brian Garland
Notka biograficzna: urodzony w Chicago w żydowskiej rodzinie. Wychowany w konserwatywnym judaizmie. Dorastał na północnych przedmieściach Lincolnwood w rejonie Chicago. Jego matka Shirley (z domu Horwitz) była dyrektorką wolontariatu w Chicago Council for Jewish Elderly (obecnie CJE SeniorLife). Jego ojciec, Cyril Garland, stał na czele Garland Advertising, małej firmy prowadzonej blisko domu rodzinnego.
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Merrick_Garland

Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego: Alejandro Nicholas Mayorkas
Notka biograficzna: urodzony na Hawanie na Kubie. Jego ojciec był sefardyjskim żydem, a matka żydówką pochodzącą z Rumunii. W 1960 roku przeprowadzili się z rodziną z Kuby do USA.
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Alejandro_Mayorkas

Sekretarz Stanu: Antony John Blinken
Notka biograficzna: urodzony w Yonkers, Nowy York w żydowskiej rodzinie. Jego ojciec, Donald Blinken, był ambasadorem na Węgrzech, natomiast wujek Alan Blinken ambasadorem w Belgii. Jego dziadkowie ze strony matki, Judith (Frehm) byli węgierskimi żydami, natomiast dziadek ze strony ojca, Maurice Henry Blinken, był zwolennikiem powstania państwa Izrael i pomógł założyć Amerykański Instytut Palestyny.
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Antony_Blinken

Zastępca Sekretarza Stanu: Wendy Ruth Sherman
Notka biograficzna: urodzona w Baltimore, Maryland w żydowskiej rodzinie. Jej ojciec, Malkom Sherman, był żołnierzem z Filadelfii.
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Wendy_Sherman

Dyrektor Wywiadu Narodowego: Avril Danica Haines
Notka biograficzna: urodzona na Manhatanie, Nowy York. Jej matka była malarką, żydówką, z której wiarą utożsamiała się sama Avril. Jej ojciec jest biochemikiem i emerytowanym nauczycielem.
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Avril_Haines

Szef Sztabu Białego Domu: Ronald Alan Klain
Notka biograficzna: urodzony w Indianapolis w żydowskiej rodzinie. Jego ojciec, Stanley Klain, był wykonawcą budowlanym, natomiast matka Sarann Warner (z domu Horwitz) pracowała jako pośrednik w biurze podróży.
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Ron_Klain

Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA): David S. Cohen
Notka biograficzna: Jest żydem. Jego rodzice są bostońskimi lekarzami.
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/David_S.Cohen(attorney)

Sekretarz Skarbu: Janet Louise Yellen
Notka biograficzna: urodzona w Polsce, w rodzinie żydowskiej. Jej matka Anna Ruth (z domu Blumenthal) była nauczycielką w szkole podstawowej, ojciec Juliusz Yellen, lekarzem rodzinnym.
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Janet_Yellen

Sekretarz Stanu ds. Politycznych: Victoria Jane Nuland
Notka biograficzna: urodzona w rodzinie żydowskiej, jej matka Sherin Nuland (oryginalne nazwisko: Nudelman) byłą bioetykiem na uniwersytecie Yale i profesorem medycyny.
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Victoria_Nuland

Dyrektor Biura Polityki Naukowej i Technologicznej: Eric Steven Lander
Notka biograficzna: urodzony na Brooklinie, Nowy York w rodzinie żydowskiej. Ojciec, Harold Landera, jest prawnikiem, a matka Rhody Lander, nauczycielką nauk społecznych.
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Eric_Lander