Afganistan. Samobójczy zamach w stolicy kraju

W wyniku samobójczego zamachu jaki został przeprowadzony w stolicy Afganistanu, Kabulu, śmierć poniosło co najmniej 40 osób, a ponad 140 jest rannych.Terroryście dokonali zamachu na strzeżonym terenie, gdzie znajduje się wiele zagranicznych konsulatów oraz biur, a także główne kwatery służb mundurowych Kabulu.

Zamachowcy przejechali ambulansem wyładowanym materiałami wybuchowymi przez posterunek policji i dotarli do ulicy, która dostępna była tylko dla pracowników rządowych oraz akredytowanych pracowników zagranicznych konsulatów. Do wybuchu doszło obok starego budynku ministerstwa spraw wewnętrznych oraz biur Unii Europejskiej oraz Konsulatu Pokojowego.

Do zamachu przyznali się talibowie. Atak miał miejsce o godzinie 12:15 czasu lokalnego (08:45 GMT). Eksplozję oraz dym było widać z niemal każdego miejsca w mieście. Był to najkrwawszy zamach w Afganistanie od kilku miesięcy, ostatni miał miejsce w maju 2017 roku, kiedy to śmierć poniosło 150 osób. Tylko w samym październiku w Afganistanie w różnego rodzaju zamachach terrorystycznych zginęło 176 osób.