USA. Dziwna śmierć działaczki przeciwko moskitom modyfikowanym genetycznie

Mila de Mier została znaleziona we wtorek około godziny 9:35 (czasu lokalnego) w basenie unosząca się na wodzie “twarzą w dół” w hotelu Cambria Hotel & Suites w Waszyngtonie. Ratownicy medyczni przybyli na miejsce z początku wydali oświadczenie że pani de Mier znajduje się w ciężkim stanie lecz niedługo potem wydali oświadczenie o śmierci Mili.

45-o letnia działaczka przeciw moskitom GMO (modyfikowanym genetycznie) była znana w środowisku jako osoba bardzo żywiołowa i charyzmatyczna. Ostatni jej wpis na facebooku brzmiał:

“Sometimes you just got to do what you got to do,

EPA better be ready!!!”

(“Czasami po prostu musisz robić to, co masz do zrobienia, EPA* przygotuj się !!!”)

Zagadkowy wpis nie doczekał się uzasadnienia. 11 IV działaczka już nie żyła. Należy w tym miejscu nadmienić, że największym zwolennikiem “produkowania” i wypuszczania moskitów modyfikowanych genetycznie jest Bill Gates (założyciel Microsoftu). Uważa on, że odpowiednio zmodyfikowane moskity mogą nie tylko powodować zmniejszenie naturalnej populacji moskitów, przyczyniać się do zmniejszenia zachorowań na malarię, ale także mogą przenosić “szczepionki” we wszystkich tych miejscach, gdzie dostęp do szpitali jest bardzo ograniczony. Moskity GMO były już wypuszczane na wolność w Ameryce Południowej oraz Afryce. Fundacja Gates’ów zainwestowała w to przedsięwzięcie dziesiątki milionów dolarów.

Być może pani Mila de Mier zebrała dowody, które mogłyby pokrzyżować plany milionerowi lub innym zaangażowanym w tego rodzaju projekty koncernom?

*)EPA (The Environmental Protection Agency) – federalna agencja Stanów Zjednoczonych działająca w celu ochrony zdrowia ludzkiego oraz środowiska naturalnego.