Częstochowa. Na Jansej Górze odbyła się “Wielka Pokuta” narodowa

15 X 2016r. odbyła się na Jasnej Górze w Częstochowie “Wielka Pokuta” mająca na celu przebłaganie Boga za grzechy popełnione przez Polaków w ostatnich latach, zarówno w czasach komunizmu jak i hitleryzmu oraz współczesne. Odprawiony został także egzorcyzm na Polską oraz wszystkimi jego mieszkańcami.

Było to pierwsze w historii Polskii, ale także i najprawdopodobniej całego Świata, nabożeństwo tego rodzaju o takiej randze. Kazanie oraz egzorcyzmy odprawiał polski egzorcysta Piotr Glas (mieszkający oraz pełniący służbę egzorcystyczną w Wielkiej Brytanii).

“Obecnie w wielu krajach Europy postchrześcijańskiej mało kto wzywa do pokuty i nawrócenia. Ludzie nawet uważający się za chrześcijan często twierdzą – „nie ma takiej potrzeby, Bóg mi wszystko wybaczy, mogę robić to co chcę, wszyscy będziemy zbawieni, piekła nie ma”. Dziś panuje największa herezja, jaką się głosi, niestety i w Kościele, herezja powszechnego zbawienia. Wielu ludzi żyje dzisiaj w ciemności, żyje tam, bo jest im tak dobrze (…) żyją w ciemności, bo się do niej przyzwyczaili, nie widzą alternatywy, nie widzą, że może być inne życie w wolności i świetle Ducha Świętego.” – mówił ks. Piotr Glas podczas kazania.